نسیبه علیپور ، مدیر فروش لاهیج مارکت 09118952915
خانه » دسته‌بندی نشده » چه شد که “هشتگ” در شبکه‌های اجتماعی رواج یافت؟

چه شد که “هشتگ” در شبکه‌های اجتماعی رواج یافت؟

۲۳ اوت، اول شهریور روز جهانی هشتگ بود. کاربران شبکه‌های مختلف مجازی از هشتگ‌ها برای دسته‌بندی و به اشتراک‌گذاری پست‌ها و نظرات درباره موضوعی خاص در سطح جهانی و فراتر از حلقه و فهرست دوستان استفاده می‌کنند.

چه شد که "هشتگ" در شبکه‌های اجتماعی رواج یافت؟

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، کریس مسینا ۱۱ سال پیش پیشنهاد کرد از هشتگ برای دسته‌بندی موضوعی در توییتر استفاده شود. هدف مسینا از این پیشنهاد این بود که با استفاده از هشتگ در کنار کلید‌واژه‌ها امکان ایجاد گروه‌های بحث و گفت‌وگو بر سر موضوعی خاص فراهم شود.

واکنش سرد مسئولان توییتر به هشتگ

مسینا در سال ۲۰۰۷ پس از این پیشنهاد با واکنش سرد مسئولان توییتر روبه‌رو شد. او در مصاحبه‌ای با “وال‌استریت ژورنال” گفت که مسئولان توییتر به او گفته‌اند، این پیشنهاد بیشتر به کار “خوره‌های اینترنتی” می‌آید و شانسی برای عمومیت یافتن ندارد اما آنها خیلی زود متوجه خطای خود شدند و آن را تصحیح کردند.

مرکز تدوین فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد هم پس از ان واژه هشتگ Hashtag را که در میکروبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گرفت به مجموعه لغات خود اضافه کرد.

در سال ۲۰۱۰ اصطلاح trending یا trending topics به شبکه‌های اجتماعی وارد شد. بدین معنی که وقتی تعداد زیادی از کاربران از یک هشتگ استفاده کردند آن هشتگ به اصطلاح Trend می‌شود و تعداد بیشتری مخاطب جذب خواهند شد تا در مورد آن موضوع صحبت کنند. در سال ۲۰۱۱ اینستاگرام و +Google نیز امکان استفاده از هشتگ را اضافه کردند.

هشتگ به کاربران چه کمکی می‌کند؟

امروزه کاربران همه شبکه‌های اجتماعی می‌توانند موضوعی را که راجع به آن می‌نویسند با هشتگ‌ها برچسب‌گذاری کنند تا هر کسی که در رابطه با این موضوع در وب جستجو کرد، بتواند نظر و یاداشت‌های آنها را هم مطالعه کند. در واقع، با هشتگ‌ها شانس پیدا شدن مطالب مربوط، افزایش می‌یابد.

از هشتگ‌ها برای خبررسانی، تبلیغات، پیشبرد اهداف سیاسی و اجتماعی و هماهنگی‌ها نیز استفاده می‌شود و همچنین استفاده از آنها برای ترویج رویدادها بسیار موثر است.

هشتگ‌ها گاهی می‌توانند واسطه‌ای میان مصرف‌کننده و تولیدکننده نیز باشند، به این صورت که افراد می‌توانند نقدها و پیشنهادات خود را با هشتگ‌گذاری به گوش تولید‌کنندگان برسانند.

هشتگ بسیار سریع‌تر از آنچه گمان می‌رفت در شبکه‌های اجتماعی رواج یافت. توییتر و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر امروزه بدون هشتگ قابل تصور نیستند. شما هم تا به حال با موج استفاده از یک هشتگ‌ خاص در رویدادهای مهم همراه شده‌اید؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

این سایت ، وابسته به فروشگاه اینترنتی لاهیج مارکت می باشد